Regulacija loot kutija je u mnogim državama uzela maha i vlade su bez mnogo razmišljanja uputile zahteve deveoperima da iz svojih igara uklone taj sistem, a sve u cilju zaštite svog podmlatka.
Sa druge strane imamo države koji još uvek ne uviđaju negativne strane loot kutija i mikrotransakcija, te se okreću javnosti. Britanska vlada je jedna od takvih, koja sada otvoreno pita javnost da li su loot kutije, i video igre uopšteno, zarazne i da li ih treba regulisati zakonom.
Vlada traži od roditelja, učitelja i samih igrača da podese svoje stavove i predloge kako bi eventualni zakon bio u skladu sa željama zajednice, pošto je predlog da se loot kutije stave u isti rang sa kockanjem već jednom odbijen.
Ova inicijativa se ne odnosi samo na loot kutije, već se od građana traži i stav po pitanju budućnosti esporta, bezbednosti podataka, virtuelne realnosti i dosta toga.
Videćemo da li će ovaj “mekši” pristup dati neke rezultate, pošto se mali broj država okrenuo ovakvom pristupu, kao što je Kina koja je donela zakon da sami developeri moraju ograničavati vreme tokom kojeg će deca igrati njihovu igru, a mnoge igre su čak i zabranjene zato što ne prate kulturne vrednosti.
Calling all gamers, game designers and experts: should gaming be regulated? What makes the UK a world leader in gaming and how can the industry be supported? Share your views with us now via our website, or retweet and tag a friend who can help >> https://t.co/7LMdqIYRKY pic.twitter.com/6SfBZqkpxw
— Digital, Culture, Media and Sport Committee (@CommonsCMS) January 21, 2019