201. BROJ ČASOPISA PLAY!ZINE MOŽETE PREUZETI BESPLATNO U PDF FORMATU NA OVOM LINKU
Ako Rockstar ne odluči da po treći put odloži GTA 6 (i usput nam servira utešnu, ali slatku nagradu u vidu novog trejlera), novembar 2026. će ući u istoriju kao vrhunac ove gejmerske godine, a verovatno i čitave decenije (pod uslovom da se sledeći obilazak Vice City-a ne pokaže kao totalni promašaj). Pošto će zaobići novembar kao Blightown iz Dark Souls 1, većina studija i gejming kompanija se trudi da izbaci svoje igre na tržište u ranijim mesecima. Zahvaljujući toj strategiji, već do kraja aprila izašlo je pregršt fenomenalnih igara, od kojih ćemo neke sigurno pamtiti još jako, jako dugo.
Kada je ovo izdanje Play! časopisa u pitanju, pre svega mislimo na Saros, novi hit finskog studija Housemarque koji predvodi svojevrsni koktel roguelite, bullet hell i third-person shooter žanrova. Među našim favoritima drugog prolećnog meseca našli su se i PRAGMATA i Replaced, indie naslov koji ponovo dokazuje da video igre mogu da stanu rame uz rame sa drugim, klasičnim umetničkim formama, kao što su književnost i film.
Van domena recenzija igara, naš cenjeni ekspert za hardver nam je predstavio Apple proizvod koji je zapravo pristupačan (u poređenju sa njihovim preostalim repertoarom, naravno), dok smo se u Retro Kutku osvrnuli na značaj prvog ženskog borca u fighting žanru u susret izlaska novog Street Fighter filma ovog oktobra. Na domaćoj sceni, popričali smo sa Radošem Nikolićem, iskusnim programerom ali relativno novim game developerom, koji stoji iza soulslike projekta Horns. Igra još nije izašla, ali njen demo možete isprobati na Steamu!
201. BROJ ČASOPISA PLAY!ZINE MOŽETE PREUZETI BESPLATNO U PDF FORMATU NA OVOM LINKU
Ranija izdanja Play!Zine časopisa možete pročitati ovde.
Pratite nas na našoj Facebook, Instagram i TikTok stranici i pridružite se našoj Discord grupi za sve vesti o gejmingu.
