Mobile

Apple Arcade imao samo 2 miliona pretplatnika u prvoj godini

Iako Apple važi za tehnološkog giganta sa preko dve milijarde korisnika, njihov gejming servis Apple Arcade nije imao baš najblistaviji početak. Prema izveštaju magazina The Information, Arcade je tokom svoje prve godine postojanja (2019–2020) privukao samo 2 miliona pretplatnika — od kojih je čak 25% bilo na besplatnom probnom periodu.

U poređenju sa ambicijama kompanije i agresivnim ulaganjem u ekskluzivne igre i ad-free iskustvo, ovi brojevi deluju više nego skromno. Pritom, Apple Arcade je startovao uz podršku cele Apple ekosfere: iPhone, iPad, Mac i Apple TV.

Ono što je dodatno zanimljivo jeste da Apple, uprkos slaboj početnoj trakciji, nastavlja da ulaže u servis, donoseći nova izdanja i saradnje sa poznatim studijima.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i pridružite se našoj Discord grupi za sve vesti o gejmingu.

Pretplatite se na Play! Newsletter

* indicates required


Comments
Play!Zine - preko 14 godina potpuno besplatan profesionalni gejming časopis na srpskom jeziku. Svakog meseca u digitalnom PDF formatu na preko 100 strana očekuju Vas opisi aktuelnih igara, intervjui, editorijali, recenzije hardvera, novosti sa domaće scene i brojne druge zanimljivosti iz sveta gejminga. A dok čekate novi broj časopisa, tu je i naš sajt - www.play.co.rs , gde vas svakodnevno obaveštavamo o svim aktuelnostima, novostima i zanimljivostima iz industrije video-igara. Naš moto je profesionalnost i posvećenost istraživanju, kako bi za vas doneli uvek najinteresantnije i dobro informisane vesti. Želimo dobrodošlicu svim starim i novim fanovima!

O nama:

PLAY! Zine

Adresa redakcije:

Vele Nigrinove 2/1
Beograd

Kontakt:
redakcija@play-zine.com

Prijatelji:


Play!Zine 2006-2019

To Top