Steam platforma je praktično dostupna u celom svetu bez ikakvih ograničenja za korisnike, ali ne i u Kini. Zahvaljujući strogim zakonima i specijalnim procedurama, developeri za ovo tržište moraju naći posebnog izdavača, a u velikom broju slučajeva potrebno je raditi novu prilagođenu verziju igre.
Takva je i situacija sa Valveovom platformom koja je već nekoliko godina u izradi za kinesko tržište, ali je još uvek moguće koristiti opštenarodnu verziju. Zahvaljujući nedavno procureloj alfa verziji Steama, dobili smo uvid u to šta će se sve razlikovati u odnosu na standardnu verziju koju svi mi koristimo.
Prema portalu Win.gg kineski Steam korisnike dočekuje sa porukom same vlade ove države sa pozivom na bojkot štetnih igara, odbijanje piraterije i igranje bez preterivanja. Za ovo poslednje se Steam posebno pobrinuo, pošto tamošnji korisnici neće moći da pristupe igrama u periodu između 22h i 8h. Win.gg je zabranu dobio za igre CS:GO i Dota 2, ali nije poznato da li isto važi i za druge naslove.
Kina već od ranije ima uvedena ograničenja vremena provedenog u igrama kako bi se očuvalo zdravlje igrača. Uz te regulacije, kineski Steam ima strogu kontrolu naloga korisnika, verovatno pod naredbom vlade, gde korisnicima nije dozvoljena upotreba imena i fotografija radi izbegavanja problematičnih slučajeva, već svako kao profilnu sliku ima upitnik, a ime je predstavljeno dugačkim brojem. Verovatno će radi verifikacije naloga korisnik morati da prođe posebnu proceduru, kako bi se utvrdilo da nema ničeg što bi vređalo vlast države.