Precision platformer kategorija, poznata po igrama poput Super Meat Boya ili Celeste, dobila je još jedan solidni dodatak u vidu Aureole – Wings of Hope. Mali tim Stargazers potpisuje naslov u kojem anđeli Ramila i Ryleth pokušavaju da spasu svoj svet od zlog demona koji ga je zaposeo.
Priča je zapravo neobično potencirana već i u samom uvodu koji za igru ovog tipa traje predugo. U uvodu saznajemo da je demon zaposeo svet a anđeli otelotvoreni u prstenju (objašnjenje je nešto obimnije, ali ovo je dovoljno precizno) moraju da se suoče sa gomilom prepreka i nivoa i spasu svet.

Zbog toga će vas Aureole možda najviše podsetiti na Sonica, jer tokom celog igranja kontrolišete zlatni prsten koji se kreće kroz nivoe oslanjajući se pritom na svoje okruženje – terene, gravitaciju i naravno momentum. Igra se proteže kroz šest unikatnih svetova od kojih svaki poseduje svoju gejmplej mehaniku, a posebno je zanimljivo i to što ima više nego solidan broj skrivenih nivoa, dodataka pa čak i mini igara.
Aureole vizuelno pomalo podseća na Adventure Time stil grafike uz dodatak već dobro poznatog stila koji se često pojavljuje u modernim igrama.
Šta bi jedna ovakva igra bila bez globalne rang liste ne možemo ni da zamislimo, pa Wings of Hope naravno donosi i to, kako biste u svakom trenutku znali kako se kotirate. Za slučaj da niste sigurni da je ovo naslov za vas, na Steamu možete preuzeti i demo i isprobati nekoliko nivoa.



Aureole – Wings of Hope možete preuzeti ovde. Puna verzija igre izlazi 15. maja.
Autor: Bogdan Diklić
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i pridružite se našoj Discord grupi za sve vesti o gejmingu.
