Vesti
„Bruka i sramota”: Glavni MindsEye glumac dao komentar na katastrofalno lansiranje igre
Aleks Hernandez, glumac koji daje glas glavnom junaku igre MindsEye, oglasio se povodom lansiranja igre, rekavši da je nedopustivo što je u trenutnom stanju uopšte puštena u prodaju.
Iako se Build a Rocket Boy izvinio fanovima i objavio niz pečeva kako bi stabilizovao igru, situacija nije postala ništa bolja. MindsEye je na Metacriticu postao najgore ocenjena igra u poslednjih godinu dana, dok je razvojni tim već ostao bez solidnog broja zaposlenih.
U intervjuu za Check It TV, Hernandez je stao na stranu igrača, uputivši kritike čitavom poslovnom modelu objavljivanja nedovršenih igara.
„Iako znaju da njihove igre nisu ni blizu gotove, kompanije ih i dalje izbacuju na tržište pre vremena, da bi tek naknadno pokušale da isprave najveće probleme. Naravno, MindsEye nije prva igra koja je to uradila — poznat primer je Cyberpunk. Kao gejmer, kao potrošač, ne sviđa mi se taj model. Ne bih voleo da to postane uobičajena praksa. Mislim da dugoročno više šteti ugledu studija ako izda proizvod koji nije 100% spreman, a da za njega pritom naplaćuje punu cenu. Bruka i sramota.”
Za ubuduće, Hernandez apeluje na developere da igre prvo objavljuju kao besplatne bete ili da makar spuste cenu dok ne budu u potpunosti gotove.
Pratite nas na našoj Facebook, Instagram i TikTok stranici i pridružite se našoj Discord grupi za sve vesti o gejmingu.